Sukienki maxi na wesele do tablic inspiracji

6.7.18


Zgodnie z zapowiedzią przygotowałam dla Was propozycje sukienek na wesele. Skupiłam się na długościach maxi. W pierwszej kolejności przeszukałam bieżący asortyment sklepów sieciowych, bo zależało mi na pokazaniu rzeczy ogólnie dostępnych i o niewygórowanych cenach, które można przymierzyć będąc w galerii handlowej. Następnie szukałam w zagranicznych sklepach na Zalando itd.

Początkowo myślałam, że nie będzie problemu ze znalezieniem ładnych sukienek, ale okazało się, że wcale nie jest to takie proste. Wzornictwo jest raczej ubogie. Kroje są bez pomysłu, zachowawcze i bardzo do siebie podobne. Trudno było znaleźć oryginalne, ciekawe propozycje w rozsądnych cenach. Szukałam bardzo długo - to jeden z postów, na które przeznaczyłam więcej czasu. Zobaczcie, co udało się znaleźć :) 

Zaczynamy mocnym, nowoczesnym akcentem - połączeniem czerni i złota. Zgodnie z tym, co napisałam w poradniku o doborze kreacji na ślub, czerni należy unikać - chyba, że jest kolorem przewodnim wesela! Połączenie ze złotem wygląda bardzo wytwornie.

1. Black & Gold Chic


Sukienki dopasowałam do tablic inspiracji, których zadaniem jest nakreślenie nastroju wydarzenia. Moodboard to zbiór inspiracji wykonany w formie kolażu, służący do zobrazowania wstępnej koncepcji danego projektu lub kolekcji. Można stosować go nie tylko w modzie, ale i architekturze, w prasie lub przy pracy nad identyfikacją wizualną wydarzenia i wizerunkiem marki. 

Uwielbiam tablice inspiracji, bo są ładne same w sobie, a do tego ogromnie pomocne, aby uporządkować swoje pomysły i ustalić styl. Posługiwanie się i tworzenie tablic inspiracji było obowiązkowe na moich studiach z projektowania ubioru. 

Polecam Wam tworzenie takich tablic. Można wykonać je na kartce papieru lub ekranie komputera. Próbne zestawienie materiałów, wzorów, kolorów i kształtów, wyznaczy kierunek dalszych działań oraz pomoże wyeliminować niepasujące do siebie elementy. Ostatecznie, ułatwi Wam to podejmowanie wszelkich decyzji na zakupach. Moodboard można traktować jak kompas – zawsze możesz wrócić do swojej tablicy i sprawdzić, czy podążasz we właściwym kierunku, aby wszystko było spójne.

2. Shades of MinimalismI jeszcze kilka słów o trendach ślubnych, bo obok mody to również mnie interesuje. Zaobserwowałam na targach ślubnych, że dużą popularnością cieszą się dekoracje z egzotycznych, zielonych liści np. palmowych i monstery (motywu teraz wszechobecnego) oraz z mchu. A jeśli chodzi o suknie ślubne, to obok klasycznych zaobserwowałam trend boho i minimalizm (przykładem może być suknia ślubna księżnej Meghan Markle). Ogólnie nadal popularne są śluby w stylu rustykalnym i folklorystycznym. A na świecie nie słabnie popularność motywu ananasa, kształtów geometrycznych, marmuru oraz błyszczących i metalicznych powierzchni (np. miedź i różowe złoto).

Na 2019 rok przewiduje się, że popularnością będzie cieszyć się srebro i chrom (podobnie jak we wnętrzach) oraz nadal wiszące liście i kwiaty, a zwłaszcza dalie. Zapowiadany jest koniec ery pasteli i moda na ciemniejsze kolory, z których najpopularniejszym ma stać się fioletowy (według Pantone tak właściwie 2018 jest rokiem koloru Ultra Violet). Śluby kręcone będą coraz częściej przy użyciu dornów, a królować będzie minimalizm i industrialne klimaty.

3. Soft Lilacs 

4. Glamour Grey5. Serenity Blue

Lipsy TFNC | H&M | H&M

6. Dusty Rose7. Fresh Mint


 

8. Peachy Rose


 Stylizacje z gorsetami i sukienkami maxi znajdziecie w poście: STYLIZACJE Z GORSETEM


Która tablica inspiracji najbardziej przypadła Wam do gustu? :)

You Might Also Like

0 komentarze » • • •

Like me on Facebook

Followers

Subscribe