Gorseciarki, które warto obserwować: Rememo Corsets

23.10.16


Trzeci post z serii "Gorseciarki, które warto obserwować".

Dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam zdolną Olę z Poznania szyjącą gorsety pod nazwą Rememo Corsets. Zaprojektowane i wykonane przez nią gorsety odznaczają się dużą estetyką oraz świetnym doborem materiałów. Ta gorseciarka nie przepada za przepychem i woli minimalizm. Ola wprowadza świeży powiew do gorsetowego świata łącząc prostą elegancję z nutą nowoczesności. Jej prace naprawdę cieszą moje oko. 

Dowiedzmy się czegoś więcej o jej wspaniałej pasji. Zapraszam do lektury :)Gorset jest obecnie na sprzedaż. Więcej informacji tutaj. Model- Magdalena Sobczak, Foto- Rememo Corsets

Rememo Corsets

Imię: Ola
Miasto: Poznań

Od jak dawna interesujesz się gorsetami?

Moja fascynacja gorseciarstwem nie pojawiła się znikąd. Jako dziecko nosiłam gorset ortopedyczny, który był moim utrapieniem. Każdy pomyślałby więc, że powinnam się zrazić do samego słowa „gorset”. Tak się jednak nie stało. Czułam się inna od swoich rówieśników. Wszystko przełożyło się na styl ubierania się, gdzie w pewnym momencie trafiłam na gorsety. Po prostu się w nich zakochałam.             
model Agnes from Garbledville, foto WikingART                            Foto Mikołaj Jagodziński 

Co skłoniło Cię do tego, aby zacząć je szyć?

Przede wszystkim ciekawość. Któregoś dnia wytargałam z piwnicy maszynę mojej mamy i po prostu zaczęłam szyć. Nie czekałam długo, aby podjąć się stworzenia gorsetu. Po około roku nauki, kupiłam wszystko co się dało w pasmanterii i uszyłam swój pierwszy „gorset” zapinany na haftki, z plastikowymi fiszbinami. Teraz plącze się gdzieś po dnie szafy, ponieważ nie mam serca go wyrzucić. Do noszenia raczej się nie nadaje.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Uwielbiam przeglądać Instagrama i podziwiać prace zagranicznych gorseciarek takich jak Fangahra Corsets, Videnoir czy Gore Couture. Wszystkie te marki prezentują zupełnie odmienne style. 


            
Model- Hexe von Depp, Dress-Turquoise Batcave, Foto - Dogro Photography

Jak opisałabyś swój styl?

Uwielbiam kombinacje. Czasem budzę się w nocy, łapię za zeszyt i szkicuję. Moim konikiem nie jest na pewno rekonstrukcja historyczna. Zupełnie mnie to nie kręci, choć bardzo mi się podoba. Nienawidzę przepychu, wolę minimalizm. Swój styl nakierowałabym raczej w stronę gorsetów z Gore Couture, które łączą prostą elegancję z nowoczesnością.

Jakie masz plany na najbliższy czas?

W najbliższej przyszłości pragnę nadal rozwijać swoje zdolności gorseciarskie i realizować własne projekty, których mam już dość sporo. Zdaję sobie jednak sprawę, że nadal jestem gdzieś u stóp wielkiej góry, jaką jest nauka szycia gorsetów. Muszę tu jednak podziękować Katarzynie z Vermilion Corsets, która jest moją mentorką i przyjaciółką. To ona w ogromnej mierze nakierowuje mnie w odpowiednim kierunku.


             
    Model- Olga Blair, Foto- Mikołaj Gawroński    
Model-szronogrzywa, foto- Arek Kulasik Fotografia i Projektowanie - Larido     

Underbust w łuski z podwyższonym tyłem. Jest to wyjątkowy gorset, ponieważ został uszyty pod moją skoliozę. Asymetria widoczna jest po rozłożeniu gorsetu na płasko, gdzie jedna z połówek jest dłuższa w talii. Dzięki takiej kombinacji przy wykroju udało mi się uzyskać równe wcięcia z obu stron talii.


Model - szronogrzywa, Photo by FOTORELACJE

 model-Klod pin up and retro model, foto- Ksenia S. Photography

 model-Klod pin up and retro model, foto- Ksenia S. Photography

Gorsety to moja miłość do paru dobrych lat. Mimo, że nie noszę ich często (ba, powiedziałabym, że nawet prawie w ogóle), to uwielbiam szyć je dla Was. Każdy gorset to osobna historia. Jest szyty pod szczególny wymiar dla konkretnej osoby, ma swój charakter, jest niepowtarzalny. Dlaczego? Ponieważ jest dla Ciebie.

Szycie traktuję jako hobby. Zawsze powtarzam, że gdyby doba mogła trwać 36 godzin, to te dodatkowe 12 przesiedziałabym przy maszynie :) Niestety jednak tak nie jest.

O wszelkie informacje związane z cenami gorsetów proszę kontaktować się przez email: rememocorsets@gmail.com

Pozdrawiam, Adanbareth Rememo


Modelka: Olga Blair Fotograf: Foto Manufaktura Spódnica: Natabo
Gorset jest obecnie na sprzedaż. Więcej informacji tutaj.

You Might Also Like

0 komentarze » • • •

Like me on Facebook

Followers

Subscribe