Słynne gorsetowe marki zagraniczne - Vollers

23.12.20


Po dłuższej przerwie w blogowaniu wracam do Was z recenzją gorsetu światowej marki, znanej wielu miłośniczkom gorsetów - Vollers. Najpierw chciałam jednak napisać coś więcej o samej firmie, ponieważ posiada status niemalże kultowej w gorsetowym środowisku. Vollers dopisuję do cyklu postów pt. ,,Słynne gorsetowe marki zagraniczne'' obok Puimond  i What Katie Did :)


O marce Vollers

Jak można przeczytać na stronie sklepu polskiego importera tej marki - Nylony.pl: ,,Vollers to angielska, rodzinna firma szyjąca od czterech pokoleń - począwszy od roku 1899, luksusowe gorsety klasy Haute Couture. Gorsety są mistrzowsko wykonane i wykończone, a na ukrytym wyprofilowanym metalowym szkielecie rozpięte są najwyższej jakości materiały."

Harry i Nelly Voller


Chyba jako jedyna, współczesna gorsetowa marka Vollers posiada nawet stronę na Wikipedii, gdzie przeczytamy, że firmę założyli Harry i Nelly Voller w 1899 roku, gdy gorsety były noszone powszechnie przez kobiety. 

Moda w latach wojny szybko się zmieniała - gorsety zaczęły tracić na popularności, a sufrażystki uznały je za niezdrowe i uciążliwe dla kobiet. W tym czasie właściciele Vollers musieli odnaleźć się na rynku na nowo, koncentrując się głównie na pasach do pończoch, a nie gorsetach. Firma stała się wtedy jednym z wiodących producentów pasów w kraju. 




Wraz z kolejnymi nowymi trendami w modzie zapoczątkowanymi przez Diora nazwanymi New Look w 1947 r., kobiety po raz kolejny dążyły do uzyskania idealnie smukłej talii, a gorsety wróciły do sprzedaży. Wtedy firma Vollers powróciła do produkcji odzieży, z której była najbardziej znana. Obecnie Vollers jest jednym z najstarszych, nadal istniejących producentów gorsetów na świecie. 


Wiele projektów opiera się na dziewiętnastowiecznych wykrojach gorsetów. Vollers to jeden z bardziej popularnych producentów dostarczających gorsety do wielu sklepów w Europie i Ameryce Północnej. Ich modele nosiły znane gwiazdy np. Kate Moss, Dita von Teese, The Saturdays, Katherine Jenkins. Więcej ciekawostek oraz zdjęcia założycieli firmy znaleźć można na ich stronie: vollers-corsets.com/history.


Obecnie w ofercie Vollers znajdziemy duży wybór gorsetów w wielu stylach i kolorach: gorsety skórzane, ślubne, pod ubranie, gotyckie, PCV, wiktoriańskie, plus size itd. Ceny rozpoczynają się od £175 (897 zł) a kończą na £499 (2 560 zł) za gorsetowe suknie. Recenzję gorsetowej sukni Vollers można znaleźć na kanale Lucy's Corsetry tutaj.

Każdy gorset Vollers jest ręcznie wykonany w Anglii i objęty dożywotnią gwarancją. Jak napisali na stronie: ,,Dożywotnia gwarancja to pewność, że Twój gorset Cię nie zawiedzie. Jeśli przypadkiem tak się stanie, wymienimy go lub naprawimy bezpłatnie.''

Dzisiaj firma zatrudnia około 30 osób w fabryce w Portsmouth i jest prowadzona przez Iana i Corinę Voller. Na kanale YouTube Lucy's Corsetry znajdziemy wywiad z właścicielami firmy:







Nylony.pl - polski importer Vollers 

Sklep Nylony.pl oferuje sprowadzenie i zamówienie dowolnego gorsetu marki Vollers z Wielkiej Brytanii. Wszystkie gorsety Vollers mogą mieć doszytą dowolną ilość zaczepów do odpinanych podwiązek, a każdy model można uszyć z całej palety proponowanych przez firmę Vollers tkanin. Ceny rozpoczynają się od 790 zł a kończą na 2 090 zł. Cena gorsetu nie obejmuje kurierskich kosztów sprowadzenia gorsetu z UK oraz dostawy na terenie kraju, które wynoszą dodatkowe 120 zł.



Sklep Nylony.pl zajmuje się jednak przede wszystkim projektowaniem i szyciem luksusowej bielizny, w tym  pasów do pończoch, majtek, halek, biustonoszy, prawdziwych gorsetów oraz produkcją oryginalnych pończoch nylonowych non-stretch. W projektach wzoruje się na wybranych koncepcjach z lat 50-tych przystosowanych do współczesnych realiów. Wiele razy odwiedzałam stronę Nylony.plbo również podzielam pasję do eleganckiego wizerunku kobiety jednak muszę wspomnieć o błędnych informacjach, które nie powinny się tam znajdować.


Na powyższej stronie przeczytamy: ,,Prawidłowo noszony gorset powinien mieć na plecach  pomiędzy rzędami "dziurek" na górze i na dole odstęp szerokości ok. 5 cm, a w talii ok. 2,5 cm." Jeśli tak niepoprawnie będziemy sznurować gorset, fiszbiny mogą wygiąć się, rotować w tunelach i przebić materiał. Gorset staramy się wiązać tak, aby jego krawędzie były równoległe, a nie w kształt ,,X".


Poprawiłabym też stwierdzenie,,żaden gorset szyty przez krajową firmę krawiecką nie profiluje tak sylwetki." Mamy w Polsce świetne sklepy oferujące bardzo modelujące gorsety (Post: Polskie sklepy internetowe z gorsetami) oraz zdolne gorseciarki. Jednocześnie sklep Nylony.pl strzelił sobie trochę w stopę, ponieważ oferuje również gorsety szyte przez siebie w Polsce, które mają znacznie niższą cenę i są mocno wzorowane na oryginalnych marki Vollers (,,Gorsety Nylonessa są  wykonane i wykończone w sposób identyczny jak angielskie gorsety Vollers.'').


Niebawem w kolejnym poście zbadamy dokładnie wyroby Vollers - szykuję recenzję gorsetu.

Podzielcie się proszę w komentarzach Waszymi opiniami na temat marki Vollers lub Nylony.pl :)

You Might Also Like

0 komentarze » • • •

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

DOŁĄCZ DO GRUPY DIORELLA ATELIER

Like me on Facebook

Subscribe