Underbust Majestic Sky Rebel Madness - Recenzja gorsetu

30.11.15




Polski sklep internetowy RebelMadness.pl regularnie wprowadza do swojej oferty nowe kolekcje gorsetów o różnych wykrojach, aby klientki o rozmaitych figurach mogły znaleźć coś dla siebie. Ostatnia kolekcja zawiera siedem gorsetów underbust w różnorodnych, nasyconych barwach, ozdobionych koronkami, gipiurami i aplikacjami.

Z zaciekawieniem i radością, uważnie śledzę rozwój i kolejne postępy w ulepszaniu gorsetów tej marki, którą obecnie można nazwać wiodącą, jeśli chodzi o polskie gorsety.

W dzisiejszym poście przyjrzymy się dogłębnie gorsetowi z najnowszej kolekcji - Majestic Sky.






Model: Majestic Sky
Cena: 210,00 PLN



Konstrukcja


Wykrój gorsetu został skonstruowany z sześciu paneli. Szwy łączące panele są schowane do wnętrza gorsetu (pomiędzy wierzchnią warstwę a podszewkę), dzięki czemu gorset jest gładszy wewnątrz, co sprawia, że przy dłuższym noszeniu powstają mniejsze odciski na skórze. Fiszbiny znajdują się w zewnętrznych tunelach, co jest według mnie najlepszym rozwiązaniem pod względem komfortu noszenia.


Materiały

Gorset został uszyty z dwóch warstw. Strength layer, czyli warstwa zapewniająca wytrzymałość gorsetu i zapobiegająca jego rozciąganiu, została wykonana z mocnej czarnej bawełnianej tkaniny typu drelich. Fashion layer, tj. zewnętrzna warstwa, została uszyta z matowej satyny (poliester) w intensywnym kolorze turkusowym. 


Underbust został ozdobiony czarnymi, kontrastującymi, zewnętrznymi tunelami na fiszbiny oraz wysokiej jakości, czarnymi gipiurami z motywem róż, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce na specjalne zamówienie sklepu. Gipiury są idealnie dopasowane do gorsetu, bardzo dobrze, symetrycznie umieszczone i w żadnym miejscu nie odstają. Na pewno dodają gorsetowi szczególnych walorów. Jednakże wewnątrz, na podszewce widać ich szwy. Nie odciskają się na skórze, ale nieco psują wrażenie schludności całości wyrobu.


Fiszbiny

Underbust usztywniony jest przez dwanaście metalowych, spiralnych fiszbin i dwie metalowe, płaskie z tyłu przy wiązaniu. Zazwyczaj w gorsetach występują cztery płaskie, ale uważam, że w tym modelu nie ma takiej potrzeby. Sznurowanie jest stabilne, a krawędzie nie wyginają się. Moim zdaniem, dzięki zastosowaniu dwóch, a nie czterech płaskich, gorset lepiej dostosowuje się do kształtu kręgosłupa.


Busk i underbusk

Mocny busk, o szerokości 2,5 cm, ma 5 zapięć (loops/knobs), umieszczonych w równych odległościach co 4 cm. Jego całkowita długość to 26 cm. Dobrze usztywnia gorset, spłaszcza brzuch i wygodnie się go zapina.

Gorset posiada nieusztywniany underbusk o szerokości 1 cm, który zapobiega ewentualnemu przyszczypnięciu skóry przy zapinaniu oraz zakrywa szczelinę pomiędzy buskiem.


Waist tape

Underbust posiada wszytą pomiędzy warstwami taśmę wzmacniającą w talii - waist tape, która
ma zapobiec ewentualnemu rozciągnięciu się gorsetu i wzmacnia szwy w miejscu, gdzie gorset poddawany jest największemu naprężeniu. Przebiega prawdopodobnie przez 5 paneli.



Panel na plecy

Do gorsetu dołączono podwieszany, nieusztywniany panel na plecy o szerokości 15 cm. Panel jest osobną częścią gorsetu i można go wyjąć, jeśli ktoś ma taką potrzebę.


Oczka

Ciemne oczka z tyłu zostały solidnie i mocno wbite. Nie mają żadnych luzów. W tylko trzech pojawiły się pęknięcia, ale sznurek o nie nie zahacza. 


Sznurowanie

Gorset wiązany jest czarnym, obłym sznurem o odpowiedniej długości. Sznurek nie rozciąga się, jest bardzo mocny i praktycznie nie do rozerwania. Został dopasowany do średnicy oczek i komfortowo się nim wiąże. Podoba mi się estetyczny wygląd tyłu gorsetu z rodzajem sznurowania, w którym sznurki krzyżują się raz wewnątrz raz na zewnątrz. Co więcej akurat jest odpowiednia - parzysta liczba oczek, dzięki czemu wszystko wygląda optymalnie i dopracowanie.

Lamówka

Czarna lamówka została wszyta maszynowo z dokładnością, a jej końce zostały estetycznie zawinięte do wewnątrz (poprawa względem poprzednich modeli).


Metka

Na metce znajduje się napis, z którego powinniśmy być dumni -"Made in Poland". Umieszczono tam również oznaczenia dotyczące prawidłowego czyszczenia gorsetu. Można go przemyć jedynie delikatnie, ręcznie w temperaturze max. 40 stopni. Nie można go czyścić chemicznie ani prasować. Należy suszyć w pozycji poziomej. Nie podano składu materiałowego gorsetu, który umieszczony jest jednak na stronie sklepu (50% bawełna, 50% poliester).



Wymiary gorsetu

Rozmiar 18'' xxs

Długość :
z przodu 30 cm
z boku 23,5 cm
z tyłu 32 cm

Obwód :
pod biustem 61 cm
w talii 46,5 cm tj. ok. 18''
na dole 70 cm

Na moją figurę gorset niestety jest trochę za ciasny pod biustem
i wolałabym mieć tam jeszcze dodatkowe 3, 4 centymetry.



Skrócony przegląd

Konstrukcja
6 paneli, 2 warstwy, szwy gorsetu schowane do wewnątrz, fiszbiny w zewnętrznych tunelach
Materiały
czarny drelich i matowa satyna
Fiszbiny
12 stalowych spiralnych i 2 stalowe płaskie
Busk
sztywny, o szerokości 2,5 cm, 5 zapięć
Underbusk
nieusztywniany, o szerokości 1 cm
Waist tape
przebiega prawdopodobnie przez 5 paneli
Panel na plecy
podwieszany, nieusztywniany, szerokość 15 cm
Oczka
solidnie i mocno wbite
Sznurowanie
obły, mocny, nierozciągliwy sznur
Lamówka
estetycznie wszyta
Wyprofilowanie
Hybrid (Conical górna część, Hourglass dolna)



Wyprofilowanie



Underbust został wyprofilowany w taki sposób, że linia do talii jest niemalże całkowicie prosta i delikatnie zwężająca się w kształt leja, a linia od talii do bioder jest zaokrąglona. 

Łagodna linia bioder w gorsecie przechodzi w niski tył. Wbrew pozorom nie zmniejsza to komfortu noszenia nawet dla niskich osób. Jest to gorset również o wysokiej górze, co zapobiega powstawaniu ewentualnych fałdek z tyłu ("muffin top").


Krawędzie gorsetu rozchodzą się na górze i dole, ale nie jest to bardzo widocznie dzięki wszyciu underbusku. Prawdopodobnie dzieje się tak z powodu długości busku, który nie dochodzi idealnie do lamówki. 













Komu polecam ten model 

Underbust polecam szczególnie osobom o wąskich żebrach.

Plusy:

+ fiszbiny znajdują się w zewnętrznych tunelach
+ szwy schowane do wewnątrz 
+ przyjemny w dotyku materiał o niespotykanym kolorze 
+ szeroki, mocny busk oraz underbusk 
+ waist tape i podwieszany panel na plecy 
+ unikatowe gipiury

Minusy:

- widoczne wewnątrz szwy od gipiur (nieco psują wrażenie schludności całości wyrobu)
- górne i dolne krawędzie rozchodzą się (maskuje to underbusk)



Moja ocena 9 / 10




Podsumowanie

Underbust jest porządnie wykonany z dbałością o szczegóły. Poprawiono zakończenia lamówek, a dzięki umieszczeniu fiszbin w zewnętrznych tunelach gorset jest gładszy wewnątrz i przy dłuższym noszeniu powstają mniejsze odciski na skórze. Małe minusy, które wymieniłam nie mają znaczącego wpływu na komfort użytkowania gorsetu, a jedynie na ogólne wrażenia estetyczne. 

Rebel Madness przy zachowaniu nadal przystępnej ceny, a w porównaniu z zagranicznymi firmami - wręcz niebywale niskiej, oferuje bardzo dobrą jakość i precyzję wykonania. Polecam ten model zarówno początkującym jak i doświadczonym fankom gorsetów.

You Might Also Like

12 komentarze » • • •

  1. O wąskich żebrach i o wąskich biodrach. Kocham Rebele, i choć w żebrach nie mam z nim problemu, to moje szerokie biodra ich nienawidzą i choćby nie wiem co, jestem zmuszona wiązać je nieprawidłowo.
    Choć z drugiej strony, ja nie jestem gorsetomaniaczką w żadnym procencie i nie potrafi mnie to obchodzić >D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czy ja wiem, mam ten gorset w takim samym rozmiarze i dół mogłyby być ciut węższy, na pewno nie jest to 70cm, chyba tylko jak leży. A góra tak... mogłaby być więcej niż ciut szersza.

      Usuń
    2. Hahah Ra, cieszę się, że dobrze sobie z nimi radzisz :D Dzięki za komentarz!

      Wiadomo, że gorset RTW nie będzie pasował na każdy typ sylwetki. U mnie na dole wychodziło, gdy mierzyłam raz 69, a raz 70 cm :) Zależy na jakiej wysokości prowadzić centymetr przez biodro. Dziękuję za komentarz :)

      Usuń
  2. Hm... jak satyna bawełniana może być z poliestru?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może to blend o nazwie polycotton o proporcjach 50/50.

      Usuń
    2. Rzeczywiście. Dziękuję za trafne spostrzeżenie:) Zapytałam Właścicielkę sklepu :) Czekamy na odpowiedź.

      Usuń
    3. "Turkusowa tkanina to poliester, natomiast drelich jest bawełniany (...) Testujemy różne rodzaje podszewek :) mam nowe próbki i przyszłe kolekcje i doszycia będą jeszcze z czegoś innego :) szukam tkaniny o wysokiej gramaturze w przystępnej cenie".

      Zatem poprawiam w poście. Dziękuję za uwagę :)

      Usuń
    4. Super, dzięki za sprawdzenie i nie ochrzanienie za niezbyt uprzejmie sformuowany komentarz - śpieszyłam się, przepraszam >_< :) a przecież to w sumie (przynajmniej dla mnie) dość ważna informacja :)

      nie wiem, czemu mnie nie podpisało, skoro powinno XD

      Usuń
  3. Skusiłam się na gorset z RM. W prawdzie to inny model lecz również przyznam, że jakość wykonania gorsetu i użyte materiały są bez zarzutu. Mam gorset uszyty z satyny bawełnianej, która bardzo mi się podoba ilekroć na nią patrzę.
    Jest jedna rzecz, do której nie mogę się przyzwyczaić. To tylko moja subiektywna opinia i nie jest wadą gorsetu ponieważ wynika z moich własnych przyzwyczajeń i oczekiwań. Dlaczego nie jest wadą - zaraz wyjaśnię. RM wszywa do gorsetów dosyć szerokie buski. Po pierwsze mocniej wyróżniają się one w gorsecie (kwestia gustu), a po drugie dodają gorsetowi dodatkowej sztywność z przodu (kwestia oczekiwań). Zalety: jeśli ktoś tego oczekuje - lepiej spłaszcza brzuch; lepiej trzyma w ryzach przednią część gorsetu. Wady: trudniej w nim usiąść oraz odczuwa się większą sztywność gorsetu przy poruszaniu, przez co po czasie szybciej on o sobie przypomni niż miększy gorset. To szczególnie jest ważne wtedy, gdy ktoś lubi nosić gorset dłużej niż zwykle. Więc w zależności od oczekiwań może to być pożądana albo przeciwnie- tolerowana cecha. Mi osobiście trochę przeszkadza ta sztywność ponieważ mając do porównania drugi gorset z węższym i mniej sztywnym buskiem łapię się na tym, że do tego z RM muszę się przez chwilę przyzwyczajać. Jednak dzięki większej sztywności buska łatwiej mi się go zapina. Abstrahując od moich obserwacji, RM sprzedaje bardzo ładne i dobrze wykonane gorsety. Szkoda tylko, że tak rzadko pojawia się u nich świeża dostawa.
    Koseatro - bardzo ładnie wyszłaś na zdjęciach :-). Mam wrażenie, że Twoja twarz stała się jeszcze bardziej fotogeniczna...
    Pozdrawiam, Amika

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za Twoją opinię i miłe słowa :) Ogólnie szerokie buski są uważane za lepsze niż wąskie i tak jak wspomniałaś - lepiej spłaszczają brzuch. Jak widać każdemu może odpowiadać coś innego.

      Według mnie nowe kolekcje pojawiają się w RebelMadness z optymalną częstotliwością i tak trzymać :) W Papercats.pl można czekać w nieskończoność, a gdy już się pojawią, to w tak małej ilości, że trudno zdążyć z kupnem, aby był jeszcze odpowiedni rozmiar.

      Pozdrawiam serdecznie :)

      Usuń
  4. A nie kojarzy Wam się ten model z pracą Tiahaar? Moim zdaniem podobieństwo nie jest przypadkowe:/
    Łącznie z czarnymi oczkami z tyłu.
    Dla porównania:
    http://bonesandlilies.blogspot.co.uk/2015/03/the-corset.html

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szczerze mówiąc - nie kojarzę tego gorsetu, a w tym świecie siedzę głęboko od lat :) Wydaje mi się, że to tak prosty model, że znalazłabyś i kilka podobnych. Uważam, że właścicielka sklepu Rebel Madness też nie widziała tego gorsetu i sama ma dużo świetnych pomysłów - ukończyła przecież projektowanie ubioru w Łodzi.

      Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

DOŁĄCZ DO GRUPY DIORELLA ATELIER

Like me on Facebook

Subscribe