Do czego założyć gorset: Gotyckie stylizacje na Castle Party 2016

31.7.16

1

W czwartek rozpoczęło się Castle Party, czyli jeden z największych w Europie festiwali muzyki w klimacie rocka gotyckiego odbywający się na zamku w Bolkowie i trwający cztery dni.

Na festiwal przyjeżdża corocznie kilka tysięcy fanów z Polski oraz całej Europy. Ciekawym zjawiskiem i już swoistą tradycją jest też to, że znaczna część przybyłych osób przebiera się wtedy w różnego typu stroje i pozuje do zdjęć, tworząc na wydarzeniu niesamowity nastrój. Można zaobserwować wówczas wiele ciekawych stylizacji i dużą różnorodność stylów - od cyber, poprzez victorian i steampunk. 

Często stylizacje zawierają gorsety, które są bardzo popularne w gotyckich klimatach. Podczas festiwalu można było nawet poprzymierzać i kupić gorsety firmy RebelMadness, a kiedyś także nieistniejącej już marki Desdemona.

Zainspirowana wydarzeniem stworzyłam kilka gotyckich stylizacji z gorsetami nowej marki VintageGoth. Zestawienie nr 3 zawiera gorset, którego recenzji możecie się spodziewać niedługo.

A moją stylizację i zdjęcia z festiwalu sprzed czterech lat możecie zobaczyć tutaj:


4


56

7

8

9

10

11

12


13

14

Która stylizacja podoba Wam się najbardziej? 

You Might Also Like

9 komentarze » • • •

 1. Strasznie żałuję, że te gorsety są takie ładne a mimo to tubowate. Można określać to mianem "łagodnego modelowania" ale raczej modelowania tułowia niż talii :/ Btw, jakiś czas temu zapowiadałaś recenzję Overbustu czarnego żakardu CWL-CD-990-PO-18 VintageGoth. Pojawi się ona na blogu? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście :) Napisałam w poście: "Zestawienie nr 3 zawiera gorset, którego recenzji możecie się spodziewać niedługo."

   Gorsety o nowej konstrukcji nie są już tubami i mają spiralne fiszbiny.
   Dziękuję za komentarz i śledzenie bloga :)

   Usuń
  2. Aaaah okej, numeracja mnie zmyliła i myślałam że nr3 dotyczy tego zestawu z underem :D

   Usuń
 2. Witaj, bardzo udane stylizacje, ale bardzo mi brak informacji, gdzie można znaleźć poszczególne części bądź podania samej marki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowo i uwagi :) W przyszłości postaram się podawać te informacje. Większość rzeczy pochodzi z firmy Punk Rave, Red Queen's Black Legion, Restyle, torebki Alexander McQueen, buty Christian Louboutin. Serdecznie pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Zestawy fantastyczne. Choć powiem szczerze po 3 dniach (i nocach) noszenia gorsetu na Castle Party miałam tak dość, że ostatniego dnia nosiłam go praktycznie luźno. A mój i tak nie był bardzo mocno modelujący.

  www.wczerni.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. An interesting phenomenon and a certain tradition is the fact that most of the people who come here dress in different clothes creating an amazing atmosphere at the event.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie stylizacje, szczególnie te ze spódnicami. Muszę przyznać, że gorset potrafi odpowiednio ukształtować sylwetkę i podkreślić pewność siebie.

  OdpowiedzUsuń

Like me on Facebook

Followers

Subscribe