Trening talii: waist trainer, opinie, sklepy, czy działa? - gorset wyszczuplający talię

8.8.18


10 sposobów na szczupłą talię! Talia osy w dwa tygodnie! Gorset wyszczuplający talię na zawsze - zainteresowane? Tak właśnie działają media - chwytliwe tytuły i zero prawdziwych informacji. Profesjonalne bzdury dla naiwnych.

Walka o konsumenta w sieci wymusza korzystanie z coraz to nowszych i skuteczniejszych metod. Internet daje wiele możliwości promocji produktów i marek. Wykorzystywane w e-marketingu narzędzia manipulują umysłem - tworzone są reklamy ukryte, które z pozoru nie mają nic wspólnego z promocją określonych produktów, usług, czy firm. 

Odkryto, że najbardziej oddziałuje na nas i zapada w pamięć ten przekaz, który wpływa na nasze nastawienie emocjonalne. W 87% zakupów to emocje wpływają na procesy poznawcze i decyzyjne podejmowane przez konsumentów.
źródło: www.heuristic.pl

,,Gorset Treningowy Cristina" - fitangels.pl

Już od paru lat odpowiadam w wiadomościach na ciągle powtarzające się pytanie: Czy gorset zmniejsza obwód talii? lub Jak zmniejszyć obwód talii na stałe? Powstają coraz to nowsze sklepy oferujące tzw. waist trainery - gorsety rzekomo wyszczuplające talię, a w internecie nadal pojawiają się artykuły o trenowaniu talii. 

To obecnie bardzo popularny temat i wiele kobiet poszukuje informacji o treningu talii. Każda chciałaby w magiczny sposób wyszczuplić talię i uzyskać wymarzoną sylwetkę klepsydry. Sama kiedyś poszukiwałam sposobów na uzyskanie talii osy. Po osobistym przetestowaniu wielu metod i produktów, wiem jak w rzeczywistości to wszystko wygląda. 


Młode dziewczyny naiwnie wierzą najniższych lotów portalom plotkarskim publikującym absurdalne treści typu: 

"Piękna i kobieca figura klepsydry to obecnie to, o czym marzy większość kobiet. Jeśli z zazdrością przeglądasz zdjęcia na Instagramie i wytęsknieniem czekasz na moment, kiedy Ty też będziesz mogła pochwalić się figurą jak u Kardashianki, ogłaszamy koniec czekania! Idealna sylwetka jest teraz na wyciągnięcie ręki! Wystarczy, że założysz gorset Just Perfect Body."

Sam tytuł artykułu: ,,Taka talia to marzenie! Zobacz, jak osiągnąć ją szybko i bez większego wysiłku" brzmi przecież niezwykle zachęcająco, ale dla osoby posiadającej choć trochę zdrowego rozsądku to czysty absurd. Jak można pisać takie kłamstwa? To są po prostu kłamstwa. 

"Jak to możliwe? Gorsety pobudzają aktywność termiczną i stymulują pocenie, więc Twój organizm spala komórki tłuszczowe szybciej i efektywniej. Najlepiej działa, jeśli będziesz go nosić kilka godzin dziennie, gorsety możesz wykorzystać również podczas treningu :)"

Brzmi logicznie (ironicznie). Czyli rozumując tym sposobem, jeśli założę bardzo obcisłe legginsy lateksowe, to odchudzę nogi? Albo powinnam pójść do sauny i ćwiczyć? Wtedy pobudzę aktywność termiczną i się spocę.


Oszukiwanie ludzi najbardziej opłaca się oczywiście sklepom internetowym oferującym "profesjonale gorsety wyszczuplające" typu Waist Trainer. Moim zdaniem, to żerowanie na ludzkiej naiwności i chęci upiększenia ciała podsycanej przez wszelkie media. Każdy przecież chciałby mieć węższą talię. 

Wiele osób myśli, że jeśli wyda dużą sumę pieniędzy na pięknie opisany produkt, to uzyska pożądane efekty. Reklama skierowana jest też do nieco mądrzejszych osób, które przeszły na zdrową dietę i wykonują regularnie ćwiczenia, ale nie widzą rezultatów. Rozwiązaniem ma być wspaniały Waist Trainer, który wspomoże wysiłki i magicznie pomoże uzyskać cel. 

Uczucia inicjują i finalizują decyzje zakupowe klienta. W badaniach dowiedziono, że nawet 90% decyzji podejmujemy podświadomie, w oparciu o emocje. Według badania Journal of Advertising Research w procesie zakupowym emocje są dla klienta dwa razy ważniejsze niż twarde fakty. Uczucia inicjują i finalizują decyzje zakupowe klienta.

źródło: nowymarketing.pl


Emocje, które wiążemy z marką, są głównym powodem, dla którego decydujemy się na zakup jej produktów. Dopiero w drugiej kolejności racjonalizujemy nasze decyzje, poddając produkt ocenie pod względem jego konkretnych atrybutów czy porównując z innym produktem. 

Może dlatego tak wiele osób pisze do mnie dzień po zakupie gorsetu ze sklepu Gorsety-pl.pl, że dopiero teraz sprawdziło opinie. Czytanie grafomańskich tekstów na stronie sklepu utwierdza w decyzji zakupowej, a sprawdzenie innych źródeł często następuje za późno.

Specjaliści od e-marketingu internetowego doskonale wiedzą, że odpowiednie oddziaływanie na emocje konsumentów jest kluczem do efektywnego dotarcia do nich. Perwersyjność i oddziaływanie na emocje internautów w działaniach promocyjnych jest rzeczą oczywistą i podstawową cechą reklamy - zarówno internetowej, jak i tradycyjnej. To, że reklama jest formą komunikowania się o mocno przekonującym wydźwięku nie oznacza jednak, że dozwolone są wszystkie chwyty wpływania na emocje konsumentów. Nieetyczne jest oddziaływanie na emocje poprzez podanie informacji nieprawdziwych.


Myfitness.pl Waist Trainer – Jak działa? Efekty, Opinie – gorset wyszczuplający talię

,,Waist Trainer to gorset, który niszczy komórki tłuszczowe. Dzięki wewnętrznym procesom termogenetycznym i poceniu się ciała gorset powoduje utratę zbędnej tkanki tłuszczowej z obszaru talii. Gorset Waist Trainer hamuje apetyt. Sprawia, że użytkowniczka zmienia sposób odżywania – spożywa 3 posiłki w małych porcjach zamiast 5 w dużych ilościach. Waist Trainer znacznie redukuje obwód talii. Według producenta kobieta korzystająca z Waist Trainer może stracić aż do 17 cm w obwodzie. Waist Trainer zalicza się do gadżetów skutecznie niewelujących tkankę tłuszczową z rejonu brzucha i boków. Ćwiczenia fizyczne w gorsecie Waist Trainer potęgują efekt zmniejszenia obwodu talii i pozwala maksymalnie skupić się na wykonywanym treningu, gdyż nie ogranicza ruchów." (oryginalna pisownia)

źródło: wasze-opinie.pl (przewrotna nazwa dla portalu zamieszczającym reklamy z nieprawdziwymi informacjami)
Fivesistersproject.pl - opinie o sklepie

W sponsorowanej opinii o gorsecie, który został wysłany do blogerki przez firmę FiveSistersProject czytamy: "Gorsety z zewnątrz wykonane są z dość rozściągliwego materiału, elastodienu, czyli trwałego elastycznego włókna, utworzonego z naturalnego lateksu. Podszewka jest połączeniem bawełny i elastanu. (...) O dziwo, po ściągnieciu gorsetu, brzuch nie jest spocony i mokry, czyli skóra w nim jednak oddycha." (oryginalna pisownia) - o rzeczywiście dziwne! 

Kompletnie nieznająca się na temacie blogerka napisała także: "Jeżeli ktoś chce, waist trainer można nałożyć też na gołe ciało." To prosta droga, aby pojawiły się odparzenia i choroby skóry! 

źródło: myfitness.pl (polecam poczytać komentarze do artykułu)


Sklep.justbeck.com.pl - opinie o sklepie

Na stronie kolejnego sklepu oferującego magiczne gorsety przeczytamy:

"W niesamowity sposób zmniejszysz swój brzuch nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Błyskawicznie uzyskasz wymarzoną, seksowną sylwetkę. Ten wysokiej jakości gorset uszyty z wyjątkowego lateksowego materiału, pozyskiwanego z drzewa kauczukowego, ułatwia pozbycie się toksyn z organizmu."

W tym ciągu tekstu nieudolnie zamieszczono również domniemaną opinię klientki:

"Zanim go kupiłam przeczytałam mnóstwo pozytywnych opinii na ich temat. Kobiety noszące gorsety wyszczuplające były zachwycone tym, w jak błyskawiczny sposób można uzyskać seksowną figurę."

Gdzie to mnóstwo pozytywnych opinii się znajduje? Poza stronami sklepów i sponsorowanych wpisów. Nie dajcie się nabrać! Nie dawajcie pieniędzy, mówiąc wprost, naciągaczom, którzy chcą wzbogacić się na ludzkiej naiwności. 

Pewnie mój blog byłby popularniejszy gdybym pisała, że gorsety trwale zmniejszają obwód talii już po kilku założeniach. Prawda jest niestety niemiła, ale mam nadzieję, że pomimo wywołania rozczarowania docenicie moją pracę i szczerość. 

Gorset wyszczuplający na stałe talię nie istnieje. 


Sklepy oferujące niedziałające waist trainery:
http://fivesistersproject.pl/
http://fitangels.pl/
https://wyszczuplajaca.pl
http://sklep.justbeck.com.pl
http://pl.wstrainer.pro
http://www.orirose.com.pl

You Might Also Like

0 komentarze » • • •

Like me on Facebook

Followers

Subscribe