Josh Groban - czyli niepozorny wygląd i prawdziwy talent

28.12.12
Pojawiły się kilka razy podpowiedzi od miłych osób, które do mnie napisały, żeby na blogu było więcej o muzyce i więcej wierszy :) Przepraszam, że dopiero teraz, ale nie miałam czasu.

Nie będę pisać o popularnych zespołach, które wszyscy znają. Będę pisać o artystach, których ja słucham i niekoniecznie są w 'mrocznych klimatach'.

Lubimy to co znamy - jak uświadomił mi kiedyś pan wykładowca. Wiem, że ciężko jest polubić coś innego, nowego więc rozumiem jeśli Wam się nie spodoba.

Bardzo rzadko jakiś utwór podoba mi się od razu przy pierwszym słuchaniu. Ale nie chodzi o przekonywanie by słuchać tego artysty, bo mi akurat się podoba. Każdemu podoba się co innego :)


     Josh Groban    


amerykański piosenkarz i autor piosenek, urodzony w Los Angeles (Kalifornia).

 Każdy z jego studyjnych albumów osiągnął w USA status co najmniej platyny, a w 2007 roku Josh stał się w swoim kraju najlepiej sprzedającym artystą.

Klasyfikacja głosu

Krytycy muzyczni opisują głos Grobana w różny sposób, niektórzy mówią o tenorze, inni o barytonie. Jednak nie mieści się w tych skalach - ma bardzo rozległy głos.Pierwszy raz zetknęłam się z nim w soundtrack'u do filmu Troja pt. Remember. Bardzo spodobał mi się jego głos. Później zaczęłam słuchać innych jego piosenek. Okazało się, że śpiewał z uwielbianą przeze mnie Sarą Brightman (<post o niej>) oraz genialnym tenorem Andreą Bocelli! Oraz innymi znanymi np. Celine Dion, Beyonce, Nelly Furtado (utwór "Silencio").


 Polecam na żywo :)

There For Me - Sarah Brightman & Josh Groban

Josh Groban & Andrea Bocelli

Josh gra na fortepianie i perkusji.Wykonuje utwory w językach angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim. Choć jego utwory są często patetyczne i poważne sam Groban jest zawsze uśmiechnięty i ma dystans do siebie.

Josh Groban w znanym amerykańskim programie rozrywkowym The Ellen DeGeneres Show  Śpiewa z Ellen 'Total Eclipse of the Heart':
Szukając ciekawostek do posta dowiedziałam się, że pojawił się też w polskim programie 'Kawa czy herbata?'. Zaklasyfikowali jego muzykę tu jako połączenie muzyki klasycznej z popem. Oczywiście jak to Polacy kazali mu śpiewać acapella... Ale i tak bardzo polecam choć jest tłumacz, to lepiej posłuchać co Josh powie sam o sobie niż żebym pisała dalej suche fakty :)
Mówi o tym jak jego talent został odkryty, o jego stosunku do miłości, dobieraniu zdjęć na okładki płyt itd. Polecam : (film został niestety usunięty)

On się zawsze uśmiecha :)  Uwielbiam jego głos, piosenki, które napisał i cenię również za to, 
że pomimo tak dużej popularności pozostał sobą. 

Josh Groban - Remember When It Rained 


You Might Also Like

4 komentarze » • • •

 1. Och Josh *.* Kocham jego głos <3 I nie wiedziałam, że był w polskim programie :o

  OdpowiedzUsuń
 2. "Lubimy to co znamy" - podobnie jest z patrzeniem, 'Każdy widzi to, co wie' (to jest dewiza no moich studiach- historia sztuki). I coś w tym jest! Jeśli patrzymy np. na jakieś dzieło, np. architektoniczne, to jeśli nie wiemy o czymś, nie zobaczymy tego, a nawet jeśli zobaczymy, to odpowiednio nie zreflektujemy...
  Pozdrawiam serdecznie i czekam na nowe posty, bo jak widzisz - skłaniają do refleksji ;)
  Desdemon.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ochhhhhhhhhhhhhhhhh jak miło znaleźc coś o Grobanie :) polecam tą stronkę, tam również wzmianka o pierwszej wizycie Josha w Polsce w programie Must Be The Music http://www.joshgroban.com.pl/?page_id=18

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak Josh to niesamowity talent i tym samym czlowiek,uwielbaim jego glos-sama slodycz;)kocham slodkosci;)

  OdpowiedzUsuń

Like me on Facebook

Followers

Subscribe