Jak nie zakładać gorsetu - ku przestrodze

30.12.12

Moja internetowa znajoma Suzan Zibar (jej blog) znalazła i pokazała mi właśnie parę minut temu zaskakujący filmik na Youtube. Postanowiłam napisać o tym krótki post.

Nie kojarzę z internetu autorki filmiku i nie chcę nikogo obmawiać, ale jedynie pokazać przykład jak nie należy zakładać gorsetu. Ku przestrodze :) Zrobiłam screeny i opowiem Wam 'fabułę' :)

Filmik zaczyna się jak wszystkie filmiki, w których chodzi o pokazanie zakładania gorsetu.
Małe przedstawienie gorsetu i informacja, że był zrobiony specjalnie dla niej na zamówienie.


Później pokazuje swoje nietypowe żebra i tłumaczy gdzie ją uciska w normalnych gorsetach. Byłam ciekawa co zrobi z tymi (jak by nie patrzeć) wystającymi żebrami gorset na zamówienie. Sam gorset wydaje mi się porządny, tylko trochę pomarszczony. Także zapowiada się w miarę dobrze.Mówi, że nie jest przyzwyczajona do zakładania panelu na plecy, a z tyłu wygląda to tak ^ więc zastanawiam się : czy ona zamierza zasznurować ten gorset całkowicie? Oglądam z zaciekawieniem dalej.
Zaczyna sznurować i skakać sznurując. Skakać ? Nie widziałam jeszcze tego żeby ktoś skakał przy sznurowaniu gorsetu. Mówi, że z powodu dużej ilości oczek zasznurowanie gorsetu zajmuje jej dużo czasu. Później wspomina, że około godziny. Gorset ma bardzo duże wcięcie. Z przodu bardzo wcina się w brzuch a busk odpina się na górze i na dole!


Pomimo tak dużej deformacji brzucha gorset dalej odstaje na górze i na dole... Dziewczyna zaczyna już ciężko oddychać, ale usiłuje sznurować dalej podskakując. Później wspomaga się klamką od drzwi. Już myślałam, że pęknie jej busk.Mówi, że zazwyczaj ubranie gorsetu zabiera jej godzinę i że to jest tylko pierwsze wiązanie tego dnia. Czyli że dalej będzie go sznurować? ;/ To wygląda strasznie... Dziewczyna ledwo oddycha i zastanawiam się czy szybko go odwiąże czy zemdleje.


Później zauważa, że wypadły oczka z tyłu! Pomimo tego rozwiązuje kokardkę i usiłuje zawiązać go jeszcze mocniej. Słychać, że ciężko jej oddychać. Po prosu się dusi... A gorset odstaje z przodu i po bokach.
Jaki z tego morał?

Powiem tak jak powiedziała Suzan Zibar. Co z tego że masz gorset 15'', gdy 'pasuje' tak jak ten i jest rozrywany przy próbie zawiązania... To wygląda po prostu żenująco. Czasem słyszę, gdy chcę zamówić mały gorset, że to nie takie gorsety już zamawiano. Nawet 15 i 14 cali ktoś zamawiał. Śmieszne. Od razu zamówcie gorset 'jedno-calowy' w takim razie :)

Autorka filmiku po prostu zamówiła za mały gorset, a jej ciało nie jest przyzwyczajone do tak dużej redukcji. Jednakże każdy popełnia błędy i teraz mam nadzieję, że zamówi odpowiedni rozmiar i nie będzie się już dusić dosłownie, bo to nic nie da. Traci na takim czymś tylko czas i nie sądzę żeby to pomogło z wystającymi żebrami. Może nawet je sobie uszkodzi. O organach wewnętrznych nie wspominając.
To trochę smutne, bo dziewczyna naprawdę nie ma pojęcia o tight lacingu i męczy się w desperacji.   

Dodaję tu link do owego filmiku, ale sądzę, że autorka niebawem go usunie.

You Might Also Like

13 komentarze » • • •

 1. OMG! Nie wierzę!! Jeszcze mówi, że to nie jest jej pierwszy gorset - ja nawet przy pierwszym nie odstawiłam takiego cyrku... Dyszy biedna tak okropnie, że miałam wrażenie, że zemdleje... No i jaka jest logika w dociskaniu gorsetu, który się rozdziera?

  OdpowiedzUsuń
 2. jak można rozwalić gorset przy sznurowaniu? jeszcze wstawić z tego filmik? to po prostu boli...

  OdpowiedzUsuń
 3. juz filmu nie ma, a mialam nadzieje sama to obejrzec..

  OdpowiedzUsuń
 4. Odnoście tych "nietypowych żeber". Mam podobny problem co autorka owego filmiku, mianowicie wysunięte do przodu dolne żebra (choć nie aż tak), przez co nie tylko mój, i tak mało obfity biust, wygląda na mniejszy to jeszcze wyglądam jakbym miała dwie pary piersi. I teraz pytanie do Autorki oraz do Was, czytelniczek. Czy odpowiednio dobrany underbust pomoże mi ów efekt zniwelować oraz czy noszenie gorsetu mi nie zaszkodzi na dłuższą metę? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem o co chodzi. Najlepiej wybrać się do lekarza i zasięgnąć jego porady, ponieważ to jest jednak ingerencja i lepiej uważać. Przez internet nie widząc dokładnie w jakim stopniu są te żebra wysunięte nikt nie powinien Ci radzić. Kiedyś napisała do mnie dziewczyna wiadomość prywatną z zapytaniem o niepokojący ból przy sznurowaniu i również poradziłam jej by wybrała się do lekarza - wykryto u niej małe schorzenie.

   Mogę tylko domniemywać, że gorset może w jakimś stopniu poprawić wygląd żeber, ale nie wiem czy na stałe. Jeśli chcesz nosić gorset cały czas musisz wykonywać ćwiczenia, aby nie osłabiły się mięśnie, które gorset będzie usztywniał tym samym zwalniając z pracy. Jak wspomniałam najlepiej skonsultować się z lekarzem :)

   Jak gorset pomógł w poważnym schorzeniu kręgosłupa pewnemu panu ze Słowenii można poczytać i zobaczyć tutaj: http://www2.pms-lj.si/bibliag/scoliosis.htm

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
  2. Dziękuję za poradę i serdecznie pozdrawiam. :)

   Usuń
 5. Nie rozumiem jak można kupić za mały gorset.To nie jest tak,że jeśli już takowy mamy i chcemy go nosić to po prostu luzniej się wiążemy a jeśli wiązanie które byłoby zbyt szerokie i by zle wyglądało to po prostu zasłaniamy jakimś okryciem wierzchnym ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jeżeli gorset jest za mały to nie usiłujemy go za wszelką cenę zawiązać tylko zostawiany przerwę z tyłu. Zazwyczaj gorsety posiadają panel na plecy (może być przyszyty z jednej strony lub podwieszany) i on właśnie służy do zasłonięcia tej przerwy oraz do ochrony skóry przed ocieraniem sznurka podczas wiązania.
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
  2. Dziękuję za szybką odpowiedz :-)

   Usuń
 6. Hej! Czy przy pomocy gorsetu można zmniejszyć rozstep miesni prostych brzucha? Jak długo utrzymuje się efekt szczuplejszej tali po zdjęciu gorsetu?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że to niemożliwe.
   Efekt nie jest oczywiście taki jak w gorsecie - można zaobserwować po zdjęciu gorsetu kilka cm mniej w obwodzie talii, ale nie utrzymuje się to długo. Dosłownie kilkanaście minut. Może zależeć to od danego organizmu, wyprofilowania i zasznurowania gorsetu oraz czasu przez jaki był noszony. Pozdrawiam :)

   Usuń

Like me on Facebook

Followers

Subscribe