Odpowiadam na Wasze pytania - Liebster Blog Award

14.12.13


Tym razem napisałam nietypowy post - bardzo bloggerski :D Chciałabym podziękować Raganie (blog Mama w glanach) za nominację do Liebster Blog Award :) Początkowo nie wiedziałam co to takiego. Dowiedziałam się, że:

Nominację do Liebster Award otrzymuje się od innego bloggera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która "Cię" nominowała. Następnie Ty nominujesz (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań, Nie wolno nominować bloga, który "Cię" nominował.
Liebster Blog Award :)
Ragana


1. Co sądzisz o idei bloga, od którego otrzymałeś/łaś nominację?

"Mama w glanach" to ciekawy blog przełamujący stereotypy. Do niedawna wszyscy moi znajomi (tzw. "czarni") niezależnie od płci i wieku nie chcieli mieć dzieci - nawet w przyszłoci. Można rzec iż jest to nawet swego rodzaju stereotyp, że "mroczni ludzie" nie chcą mieć dzieci. Blog prowadzony przez Raganę pokazuje, że to nieprawda. Nie trzeba rezygnować ze swojego stylu, zainteresowań oraz form spędzania wolnego czasu - można pogodzić to z rodzicielstwem. Przełamywany jest również stereotyp wytworzony przez społeczeństwo - alternatywni rodzice mają prawo być traktowani równie poważnie jak zwyczajni. Chociaż obecnie nie planuję zakładania rodziny, czytam blog o alternatych rodzicach z zainteresowaniem :)

2. Książka, która zmieniła Twoje życie.
  
"Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej". Zupełnie odmienne podejście do życia.


 3. Bez czy konwalie? ;>

Konwalie. Nie chodzi tylko o wygląd i piękny intensywny zapach. Te niepozorne, drobne kwiatostany białej barwy symbolizującej niewinność i czystość, zawieszone na rahitycznej łodyszce zawierają toksyczne substancje. Niewiele osób wie, że konwalia jest dodawana do bardzo silnych leków stosowanych przy chorobach serca. Jest rośliną leczniczą specjalnie uprawianą, ale posiada właściwości silnie trujące. Spożycie, a nawet wypicie wody w wazonu, w którym stały te kwiaty może poskutkować poważnym zatruciem, a nawet śmiercią w wyniku zapaści przez migotanie komór. Trujące są także perfumy z konwali.

Mam konwalie w ogrodzie. Kojarzą mi się z pierwszą komunią, bo kwitną w maju i czerwcu. W symbolice kwiatów konwalie oznaczają nieśmiałość, są kwiatami młodych i zakochanych.

V&A Museum, London, 1910 r.
4. Najfajniejsze wspomnienie z dzieciństwa.

Pierwsza wyprawa do Egiptu :) Kiedyś zagorzale interesowałam się starożytnym Egiptem i ważnym przeżyciem było dla mnie odwiedzenie Doliny Królów, a konkretnie zwiedzenie KV62 czyli słynnego grobowca Tutanchamona. Wstęp był dodatkowo płatny, dlatego też przeciętni turyści tam nie zawędrowali. Zeszłam do grobowca całkiem sama. Wyglądał zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałam. Wewnątrz miałam okazję przyjrzeć się z bliska twarzy zmarłego ponad 3 tysiące lat temu władcy, gdyż mumia została umieszczona w szklanym sarkofagu. Tutanchamon jest obecnie jedynym egipskim faraonem, który nadal przebywa w swoim grobowcu w Dolinie Królów. W innych grobowcach, które zwiedzałam nie pozostawiono mumii, ale zobaczyłam je kilka lat później będąc w Kairze.

5.Trzy rzeczy, które zabierzesz na bezludną wyspę.

Nóż, krzesiwo i garść zboża? Żartuję :) Nie będę oryginalna w wyborze - po prostu laptop z dostępem do Internetu i agregat prądotwórczy. Jeżeli Internet nie liczy się jako rzecz to jeszcze ten nóż.

6. Piosenka, co do której masz wrażenie, że została napisana o Tobie.

Hmm nie wiem. Teraz nie przypominam sobie takowej :)

7. Pora roku, która Cię charakteryzuje.

It's such a tricky question. Nie mogłabym wskazać jednej, bo każda po części mnie charakteryzuje.

8. Gdybyś mógł/mogła wybrać okres historyczny, w którym chciałbyś/chciałabyś żyć, byłby to…

La Belle Époque lub oczywiście epoka wiktoriańska (częściowo się nakładają), ale dobrze mi w dzisiejszych czasach.

 9. Film, na którym płakałeś/łaś ze śmiechu.

Ciężko wybrać jeden.  Z ostatnio oglądanych to C.K. Dezerterzy.

10. Czego się boisz?

Boję się, że nie będę mogła realizować swoich pasji.

11. Wierzysz w przyjaźń między kobietami a mężczyznami?

Oczywiście. Prawie wszyscy otaczający mnie mężczyźni są gejami (to standard w kręgu projektantów mody i modeli). Są zawsze skorzy do pomocy i wiem, że mogę na nich liczyć.


Mam jeszcze zaległe pytania, na które obiecałam odpowiedzieć. Postanowiłam napisać całe posty jako odpowiedzi, bo są to tak właściwie obszerne zagadnienia związane z gorsetami. Żadnego pytania nie pominę! a teraz odpowiem na pytanie od miłej Katji Orłow :)
Katja Orłow

Ja mam pytanie! Bardziej związane z Tobą - otóż, jak zaczęła się Twoja przygoda z gorsetami?
Ja mam pytanie! Bardziej związane z Tobą - otóż, jak zaczęła się Twoja przygoda z gorsetami? - See more at: http://koseatra.blogspot.com/2013/09/mit-wiktorianskiej-talii-retuszowane.html#sthash.Mf9XWJWD.dpuf

Pierwszy gorset kupiłam kilka lat temu (mat z Papercats) i całkowicie przepadłam, gdy zobaczyłam w lustrze jak można wymodelować sylwetkę. Aż nie wierzyłam własnym oczom :) Od tamtego momentu zaczęłam pasjonować się i dogłębnie interesować tym tematem. Gorsety są dla mnie nieodłącznym elementem stylizacji i łączą się również z moim zainteresowaniem modą historyczną :)


Do Liebster Blog Award chciałabym nominować:
oraz kilka czytelniczek mojego bloga, które zdecydowanie zasługują na wyróżnienie: Kattie, Amika, Valeria Vida - Wasze komentarze dużo dla mnie znaczą. Odpowiedzcie na pytania jeśli macie ochotę :)

A oto moje pytania :

1. Co sądzisz o blogu, od którego otrzymałaś nominację?
2. Kiedy potrzebuję wsparcia udaję się do ...
3. Nie znoszę kiedy ludzie...
4. Pozytywną energię czerpię z...
5. Mój ulubiony film to...
6. Moja ulubiona książka to...
7. Swoją radością dzielę się...
8. Jakiej muzyki słuchasz najczęściej?
9. Gdybym mogła zostać jakimś zwierzęciem, to byłabym...
10. Moja ulubiona postać historyczna to...
11. Gdybym mogła wybrać dowolny zawód byłabym...

Powodzenia i miłej zabawy! :)

You Might Also Like

34 komentarze » • • •

 1. Straszliwie zaplusowałaś u mnie tymi "C.K Dezerterami", to od wielu lat jeden z moich ulubionych filmów, który oglądam niemal zawsze, gdy jest puszczony w telewizji (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o ;> niezmiernie się cieszę xD Myślę, że znalazłoby się między nami jeszcze wiele wspólnych upodobań heheh Czuję na odległość pokrewną duszę :D

   Usuń
 2. A ja chętnie przeczytam bloga "mama w glanach" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za odpowiedzi :) Serdecznie pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz dziękuję za wyróżnienie i pozdrawiam! :)

   Usuń
 4. ...Ja? O rany, a to dopiero. :) Bloga dawno już nie prowadzę, więc odpowiem tutaj. Przepraszam, jeśli będzie chaotycznie, jestem trochę zmęczona i mam dziś problem ze sformułowaniem myśli.

  1. Co sądzisz o blogu, od którego otrzymałaś nominację?
  Bardzo ciekawie prowadzony, dużo informacji, ciekawostek, pięknych zdjęć i ilustracji na tematy, które mnie interesują. A przy tym jest tu różnorodność: trochę historii, trochę o gorsetach, trochę o podróżach, trochę na różne inne tematy, a o wszystkim mowa z równym zaangażowaniem i, co bardzo ważne, posty są pisane poprawnie językowo.
  2. Kiedy potrzebuję wsparcia udaję się do ...
  Mojego chłopaka, najczęściej. Czasem też do przyjaciół albo mojej mamy. Zazwyczaj jednak decyduję radzić sobie sama z moimi problemami, a kiedy już proszę kogoś o wsparcie to znaczy, że coś mnie przerasta.
  3. Nie znoszę kiedy ludzie...
  Oj, dużo by wymieniać. :P Ludzie jako ogół działają mi na nerwy. Między innymi nie znoszę kiedy się znęcają nad słabszymi - czy to innymi ludźmi, czy zwierzętami, nie dotrzymują obietnic, nie szanują mnie i mojego czasu.
  4. Pozytywną energię czerpię z...
  Muzyki, książek, spotkań ze znajomymi, spotkań z chłopakiem.
  5. Mój ulubiony film to...
  "Kruk" z Brandonem Lee. Choć uwielbiam wiele filmów.
  6. Moja ulubiona książka to...
  "Siewca wiatru" Mai Lidii Kossakowskiej i saga "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza.
  7. Swoją radością dzielę się...
  Bardzo chętnie z najbliższymi. Niestety, zazwyczaj tej radości starcza dla jednej lub dwóch osób, oprócz mnie.
  8. Jakiej muzyki słuchasz najczęściej?
  Metalu, gotyku, trochę rocka.
  9. Gdybym mogła zostać jakimś zwierzęciem, to byłabym...
  Zdecydowanie kotem.
  10. Moja ulubiona postać historyczna to...
  Bo ja wiem, nie zastanawiałam się nad tym. Chyba nie mam żadnej.
  11. Gdybym mogła wybrać dowolny zawód byłabym...
  Tłumaczką literatury fantasy. Może kiedyś nią zostanę, ale na razie się za to nie biorę. Tak naprawdę praca tłumacza jest pracą ciężką i kiepsko płatną, dobrą dla prawdziwych pasjonatów. Dobrze jest mieć partnera, który zarabia na tyle dużo, żeby nie trzeba było się martwić, co będzie, jeśli wydawnictwo nie zapłaci na czas. Przynajmniej na początku, dopóki nie ma się wyrobionej renomy i nie dostaje wielu zleceń.

  Kattie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Chętnie sięgnęłabym w wolnej chwili po wymienione przez Ciebie książki. Kruka też oglądałam :)

   Miło mi, że zauważasz moje zaangażowanie :) Dzięki Tobie mam motywację by dalej prowadzić bloga, bo wiem, że go przeglądasz :) Staram się pisać poprawnie językowo, ale na pewno jest w nim wiele błędów i setki brakujących przecinków.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 5. Bardzo dziękuję za nominację <3 z odpowiedziami już się uporałam ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odpowiedzi i miłe słowa o moim blogu :)
   Cat cafe to genialny pomysł! Bardzo chciałabym kiedyś taką odwiedzić.

   Usuń
 6. 1. Co sądzisz o blogu, od którego otrzymałaś nominację?
  Jeden z moich ulubionych :D . Przemiło się czyta , tylko szkoda że notek nie ma częściej :) . Chociaż co ja się by wypowiadać skoro :( ja jeszcze rzadziej piszę.
  2. Kiedy potrzebuję wsparcia udaję się do ...
  Mojej babci :) która zawsze mi pomoże bo niestety jestem mega nerwowa i nawet złożenie projektu w format a1 :D sprawia że się pocę z nerwów .
  3. Nie znoszę kiedy ludzie... są starymi babami w autobusie . Większość z nich jest zdziwaczała . Naprawdę ;) Zawsze jak jadę autobusem i ustępuje miejsca to 95% to starsi Panowie, Panie jeśli są miłe i uśmiechnięte.
  Jeśli ma jeszcze kilka groszy do dodania niech nie liczy na miejsce.
  4. Pozytywną energię czerpię z... muzyki oraz :) szycia gorsetów
  5. Mój ulubiony film to... Prestiż- uważam że nie ma lepszego filmu i co jak co ale Christian Bale czy jako Batman czy jako iluzjonista jest najseksowniejszym i jedynym aktorem którym :) bym się zainteresowała .
  6. Moja ulubiona książka to... Nędznicy W.Hugo :) to że ją przeczytałam przypadek . Wybrałam ją do prezentacji maturalnej :) nie znając tak naprawdę treści. Ilość stron innych przerażała mnie nieco również jednak :) już po pierwszych 100 stronach wiedziałam że zostanie moją ulubioną.
  7. Swoją radością dzielę się...
  Jestem osobą bardzo skrytą , może jedynie ze swoim facetem. Bo niestety mam nauczkę :) że gdy zawsze się cieszę i mówię że jest ok nie którym osobom to później to tracę . Więc wniosek ;) nie mów za dużo
  8. Jakiej muzyki słuchasz najczęściej?
  Od roku dzień w dzień Five Finger Death Punch -> w sumie gdy już nieco mi minęło . Wydali dwie nowe płyty i tak już od lipca :D żadna z nich nie wychodzi z odtwarzacza .
  9. Gdybym mogła zostać jakimś zwierzęciem, to byłabym... lisem polarnym ;)
  10. Moja ulubiona postać historyczna to... nie zastanawiałam :) się nad tym nigdy
  11. Gdybym mogła wybrać dowolny zawód byłabym... chirurgiem . Ale napewno bym nie przeprowadzała operacji na oczach , mózgu i serce. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) Cieszę się, że lubisz czytać mojego bloga. Postaram się pisać częściej :) ale sama wiesz jak to jest, gdy jeszcze studia na głowie.

   Koniecznie muszę oglądnąć polecony przez Ciebie film, a Nędznicy są na mojej liście "do przeczytania" :)
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 7. LBA to przyjemna inicjatywa, lubię czytać również takie posty.
  Dziękuję za nominację :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za tak obszerne odpowiedzi! (napisałam na Twoim blogu :) )

   Usuń
 8. Mama w Glanach dodana do ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tam nawet post o gorsetach dla kobiet w ciąży hehe :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 9. Witaj Koseatro.
  Bardzo Ci dziękuję za wyróżnienie. Myślę, że nie zasłużyłam na nie lecz gdy już jestem w jego posiadaniu, to miło mi będzie Ci podziękować za nie odpowiadając na pytania :-)
  1. Co sądzisz o blogu, od którego otrzymałaś nominację?
  To blog o gorsetach prowadzony z pasją i z zamiłowania do nich. Jeden z niewielu, który tak pięknie i mozolnie odkurza magię gorsetów i sztukę gorseciarstwa oraz pozwala na chwilę "zgubić" się w sieci. Piękne i czarujące zdjęcia z gorsetami w tle oraz wpisy, w których ani jedno słowo i zdjęcie nie jest przypadkiem.
  2. Kiedy potrzebuję wsparcia udaję się do ...
  Staram się radzić sobie sama lecz gdy już zawiodą wszystkie sposoby, uciekam w świat muzyki lub zapomnienia.
  3. Nie znoszę kiedy ludzie...
  Nie znoszę gdy ludzie są fałszywi i brak w nich choćby śladu empatii.
  4. Pozytywną energię czerpię z...
  Najczęściej pozytywną energię czerpię z muzyki, z bycia z własnymi myślami.
  5. Mój ulubiony film to...
  Mój ulubiony film, który zawsze mnie nastraja pozytywnie? To Forrest Gump lecz jest ich o wiele więcej: Terminal (Tom Hanks), Skazani na Shawshank (Tim Robbins), Zielona Mila (Tom Hanks i pozostali), Fenomen (John Travolta), Międzystanowa 60 (Garry Oldman, wszyscy), Wujaszek Buck (nieodżałowany John Candy), Piękny umysł (Russel Crowe), Maska (Jim Carrey), August Rash, Szeregowiec Ryan (Tom Hanks i reszta), Truman Show (Jim Carrey), K-Pax (Jeff Bridges, Kevin Spacey), Marzyciel (Johny Depp), Co gryzie Gilberta Grape'a (Leonardo DiCaprio, Johny Depp) i czasem Matrix I (aby spojrzeć na świat z boku) oraz wiele innych:-)
  6. Moja ulubiona książka to...
  Chyba takiej nie mam. Lecz jeśli miałabym jakiś wymienić to "Znachor" oraz kontynuację "Doktor Wilczur", obydwie Tadeusza Dołęgi-Mostowicza
  7. Swoją radością dzielę się...
  Z najbliższymi lecz i z samą sobą :-)
  8. Jakiej muzyki słuchasz najczęściej?
  Będzie mniej współcześnie: Mike Oldfield, Vangelis, Sarah Birghtman i nowocześnie - to co mi wpadnie w ucho :-)
  9. Gdybym mogła zostać jakimś zwierzęciem, to byłabym...
  Czarnym kotem? Czy to możliwe? :-)
  10. Moja ulubiona postać historyczna to...
  Howard Hughes
  11. Gdybym mogła wybrać dowolny zawód byłabym...
  Chyba jeszcze nie nie wiem :-)

  Pozdrawiam, Amika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) Miło było dowiedzieć się czegoś o Tobie! Nie jesteś już tak 'anonimowa' :) Widzę, że gust muzyczny mamy bardzo podobny. Uwielbiam wymienioną przez Ciebie trójcę :)

   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  2. Bardzo mi miło. Nie spodziewałam się, że obydwaj kompozytorzy i zarazem wspaniali muzycy są Ci znani, a nawet być może zajmują miejsce na Twojej półce z muzyką :-)

   Pozdrawiam ciepło, Amika

   Usuń
  3. Zajmują miejsce na półce, ale u mojego taty. A tutaj jest kilka utworów w odtwarzaczu na blogu po prawej na górze hehe :) Również pozdrawiam

   Usuń
  4. Wybrałaś jedne z piękniejszych utworów Mike'a :-)

   Pozdrawiam, Amika

   Usuń
 10. Dziękuję za nominację, zaskoczyłaś mnie trochę, ponieważ nigdy nie brałam udziału w czymś takim.
  Odpowiedziane u mnie.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
   Chciałabym kiedyś odwiedzić Čachtický hrad właśnie ze względu na ową Hrabinę.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 11. dziękuję za nominację! Odpowiedzi zamieszczę niedługo na moim blogu (bo na razie mam uczelnie na głowie od rana do nocy). Miło, że mimo pewnego zaniedbania przeze mnie mojego bloga, nadal mam wiernych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście :) Zatem czekamy. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 12. Dziękuję bardzo za nominację :) Z chęcią odpowiem na pytania.

  1. Co sądzisz o blogu, od którego otrzymałaś nominację?

  Szczerze mówiąc, jest to jeden z nielicznych blogów, które czytam i zerkam na niego z przyjemnością. Bardzo mi sie podoba jego tematyka. Pomijając już wątki o gorsetach, które dają mi wiele cennych rad, lubię bardzo czytać posty historyczne i podróżnicze, w których często jest wzmianka o Węgrzech, z czego jestem bardzo dumna, jako iż jestem w połowie węgierką :). Zwrócę również uwagę na sposób pisania: nie wieje nudą, wszystko napisane i opisane jest w ciekawy sposób, który wciąga czytelnika. Blog nie jest nijaki, tam gdzie trzeba można wyczuć żart, pasję czy nutkę ironii. Widać, że wszystko jest przemyślane, i że pisze go inteligentna i obeznana z tematem osoba.

  2. Kiedy potrzebuję wsparcia udaję się do ...

  Miejsca, w którym mogę ochłonąć, niezależnie od pogody, zwykle las, jeżeli jest taka możliwość.

  3. Nie znoszę kiedy ludzie...

  Denerwują mnie swoją głupotą, oraz niszczą to, co najpiękniejsze. Mam na myśli nie tylko otaczającą nas przyrodę, ale również pasje i szczęście innych ludzi, do czego nikt teoretycznie nie ma prawa się przyczepić. Niestety często inni lubią wtrącać się tam, gdzie nie powinni. Nie toleruję również kłamstwa, braku kultury, zawiści i znieczulicy.

  4. Pozytywną energię czerpię z...

  Oczywiście ze swoich pasji: śpiewu, jeździectwa, muzyki. Ostatnio odkryłam również swoje kolejne zainteresowanie - szycie i projektowanie. Czerpię póki co z tego wiele pozytywnej energii, lecz nie wiem, czy jestem na tyle wytrwała,by w tym kierunku dążyć do ideału :)


  5. Mój ulubiony film to...

  Jako, iż jestem bardziej zwolenniczką książek, nie często oglądam filmy. Bardzo lubię fantasy, więc oczywiście wszelkie filmu typu "Władca Pierścieni" należą do moich ulubionych. Lubię również filmy, które mną wstrząsną i zmuszą do refleksji oraz historyczne i dokumentalne.

  6. Moja ulubiona książka to...

  Chyba wszystkie z półki "dział - fantastyka" - "Ostatni Jednorożec", trylogia "Mroczne Materie" i oczywiście "Władca Pierścieni, ale też wiele innych.

  7. Swoją radością dzielę się...

  Z moją malutką, już prawie 3 letnią córeczką no i oczywiście z resztą najbliższych mi osób. Na szczęście, nie mam potrzeby dzielenia się swoją radością z całym światem.

  8. Jakiej muzyki słuchasz najczęściej?

  Głównie klasycznej, trochę metalu różnego gatunku, filmowej, folkowej, ogólnie wszystkiego po trochę.

  9. Gdybym mogła zostać jakimś zwierzęciem, to byłabym...

  Dumnym, narowistym białym koniem, który odzwierciedla mój charakterek. Przy okazji, jest to moje ulubione zwierzę :).

  10. Moja ulubiona postać historyczna to...

  Nie wyjdę za daleko w przeszłość: Maria Callas, która jest dla mnie inspiracją i na pewno zapisała się w kartach historii, jeżeli chodzi o operę, ponieważ była naprawdę wielką, a zarazem skromną spiewaczką o niesamowitym głosie.

  11. Gdybym mogła wybrać dowolny zawód byłabym...

  Śpiewaczką operową, ponieważ śpiew jest moją największą pasją. Ponadto uwielbiam odgrywać różne role, więc opera byłaby idealnym miejscem, w którym mogłabym chociaż na chwilę wcielić się w Królową Nocy czy Carmen :)

  Pozdrawiam,
  Valeria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Kochana! Okrutnie mi milo aż się wzruszyłam. Jeszcze nikt chyba nie napisał mi tak wiele pięknych słów...

   Intrygujące odpowiedzi. Też uwielbiam Marię Callas :) Życzę Ci z całego serca spełnienia marzeń! Może nawet kiedyś spotkamy się w operze :)

   Usuń
 13. Wściekaj się wściekaj, ale masz kolejną nominację ode mnie <3
  http://www.blog.czerwony-mlyn.pl/liebster-blog-awards-pierwsza-nominacja/

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi  1. 1. Co sądzisz o blogu od którego dostałaś nominację?

   Profesjonalnie prowadzony z ładną oprawą graficzną. Recenzje przedmiotów, które prezentujesz na pewno są rzetelne i prawdziwe. Widać, że starasz się traktować prowadzenie bloga poważnie :)

   2. Jak długo blogujesz?

   Od września 2012 roku. Już ponad rok :)

   3. Jak to się stało, że zaczęłaś blogować?

   Zabrakło mi znaków w opisie gorsetu na szafa.pl, a do tego stwierdziłam, że moje stylizacje zasługują na jakieś 'miejsce'.

   4. Ulubiony film, i dlaczego.

   Nie mogłabym wskazać jednego :) Wymienię dwa przykładowe: Curse of the Golden Flower i Farinelli. Uwielbiam je, ponieważ są na autentycznych motywach historycznych. Wspaniałe kostiumy, genialna muzyka, ale przede wszystkim niezwykła historia.

   5. Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?

   Bez celu i pasji :)

   6. Ulubiony rodzaj muzyki?

   Filmowa lub klasyczna. Ostatnio rzadziej Symfoniczny power / gothic metal czy zwał jak zwał. Lubię też muzykę celtycką i Native American choć nie stronię też od nowoczesnej.

   7. Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

   Ogólnie tzw. ludzie sukcesu. Nie mam jednego wzoru. Podziwiam mądrych, inteligentnych i przedsiębiorczych ludzi o wysokiej kulturze osobistej.

   8. Jakie jest Twoje hobby?

   Zajmowanie się gorsetami oraz zdobywanie informacji na ich temat. Oprócz tego robienie stylizacji, prowadzenie bloga i czytanie o rodzinie Habsburgów :)

   9. Ulubiona pora roku?

   Wiosna.

   10. Jakiego rodzaju ludzi nie lubisz?

   Fałszywych, niesłownych i obłudnych megalomanów.

   11. Koncerty czy słuchanie płyty zespołu w domu?

   Słuchanie w domu.

   Dziękuję za nominację i pozdrawiam Cię serdecznie! :)

   Usuń
 14. A ja się już nie mogę doczekać jakiś postów o gorsetach, lub recenzji. :) Będzie coś nowego?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście :) Postaram się nadrobić zaległości. Proszę o cierpliwość. Niedługo zrobię nawet konkurs, w którym do wygrania będzie gorset.
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 15. Najmocniej przepraszam, ze dopiero teraz się za to zabieram, ale jak to mówią... lepiej późno niż wcale! :D
  1. Co sądzisz o blogu, od którego otrzymałaś nominację?
  Uwielbiam czytać Twojego bloga i szalenie mi miło, że otrzymałam nominację! :) Widać, że poświęcasz dużo czasu i energii, by posty prezentowały się tak, jak się prezentują i wszystko było porządnie przygotowane. To, co widać gołym okiem, to pasja, którą wkładasz w to, co robisz :) Ponadto uwielbiam patrzeć na Twoją gorsetową kolekcję, jest dla mnie motywacją i przypomina o tym, do czego sama dążę. Mam nadzieję, że będziesz dalej rozwijać swojego bloga i może uda nam się w przyszłym roku współpracować, bo mam parę pomysłów! :)

  2. Kiedy potrzebuję wsparcia udaję się do ...
  Mojego chłopaka. Nie mam zielonego pojęcia jakim cudem jeszcze nie zwariował, wysłuchując moich narzekań i setek absurdów w chwilach zwątpienia. Faktem jest, że zawsze stara się mi pomóc i pokazać, że to wszystko jednak nie jest takie straszne ;) Dodatkowo mam u niego pełne wsparcie jeśli chodzi o gorsety i ogólnie styl ubierania się.

  3. Nie znoszę kiedy ludzie...
  ...udają ironicznych i złośliwych na siłę. Mam nieustające wrażenie, że ostatnimi czasy stało się to modne i miarą fajności w pewnych grupach jest właśnie zgrywanie się na takich osobników. Dla mnie to jest śmieszne, bo ludzie, którzy kiedyś zarzucali to innym, stali się teraz na pokaz tacy sami.

  4. Pozytywną energię czerpię z...
  Z tym moim czerpaniem pozytywnej energii różnie bywa, ale... jeśli już to prawie zawsze z internetu. I najczęściej są to strony z gorsetami, setkami gorsetów. Pozytywna energia płynie do mnie razem z inspiracją, więc staram się przeglądać coraz więcej takich właśnie stron. Lubię patrzeć na ciekawych ludzi z pasją, na ludzi, którym się coś chce. To mnie motywuje do starań i działania. Ostatnio nawet zaczęłam ćwiczyć... ;)

  5. Mój ulubiony film to...
  Lubię wiele filmów. Są filmy, które mnie wzruszyły, są filmy, które wystraszyły, są też takie, które wywołały uśmiech na twarzy. Jest jednak taki film, który według mnie jest majstersztykiem i mogłabym go oglądać codziennie, w całości lub poszczególne sceny. I jest to "Pulp Fiction". Sama nie wiem za co tak bardzo go kocham, czy są to dialogi, czy poszczególne sceny, czy gra aktorska, czy scenariusz... Prawda jest taka, że w moich oczach jest po prostu wybitny.

  6. Moja ulubiona książka to...
  Chyba z sentymentu, "Harry Potter" ;) Może nie jest to wybitna literatura, ale chyba nie o to chodzi, żeby się silić na niewiadomo co. Ja po prostu uwielbiam ten cały magiczny świat, całą serię czytałam wielokrotnie. Tyle godzin radości nie dała mi żadna inna seria. Jeśli mialabym jeszcze coś dodać to na pewno "Millenium" S.Larssona i "1Q84" Murakamiego, którego klimat powieści bardzo mi się podoba.

  7. Swoją radością dzielę się...
  Z tymi, których akurat mam pod ręką :D I jeśli nie ma przy mnie mojego Lubego, to dzwonię do niego lub wysyłam smsa.

  8. Jakiej muzyki słuchasz najczęściej?
  Muzycznie wypadłam ostatnio z obiegu. Jestem tak jakby znów na początku swojej muzycznej przygody, zaczynam od zera. Nie zamykam się, jestem otwarta na różne gatunki i powiew muzycznej świeżości. Chociaż z doświadczenia mogę powiedzieć, że lepiej trafiają do mnie te 'cięższe' kawałki.

  9. Gdybym mogła zostać jakimś zwierzęciem, to byłabym...
  Chyba wiewiórką. Są urocze :D

  10. Moja ulubiona postać historyczna to...
  Mój dziadek :D A tak poważnie, historia nijak nie leży w kręgu moich zainteresowań (chyba że gorsetowa), więc nie będę wymyślać w oparciu o wikipedię kogo i za co podziwiam. Wybacz ;)

  11. Gdybym mogła wybrać dowolny zawód byłabym...
  Redaktorką alternatywnego czasopisma gdzieś w wielkim świecie, fotografem lub kimś powiązanym z reżyserią pokazów mody lub organizacją sesji zdjęciowych :)

  Dziękuję za nominację i pozdrawiam :)
  Ananke (my-black-lace)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tak obszerne i szczere odpowiedzi ;) Bardzo miło mi się je czytało. A własny dziadek przecież może być ulubioną postacią historyczną!

   Jak wspominałam chętnie podejmę z Tobą współpracę - już nie mogę się doczekać :)
   Z całego serca życzę spełnienia zawodowych marzeń!
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń

Like me on Facebook

Followers

Subscribe