Suspended Modesty Panel / Inverted bunny ears - sposób sznurowania gorsetu cz. 4

21.6.13

Kolejny post z cyklu różnorakich sposobów zasznurowania gorsetu :) Tym razem sznurowałam gorset firmy Rebel Madness, o którym niedługo napiszę.

Suspended Modesty Panel (podwieszany panel chroniący plecy)  jest osobną częścią gorsetu, nie jest przyszyty i jak nazwa wskazuje ''podwiesza się'' go za pomocą sznurków (tu wstążki). Można go usunąć bez konieczności prucia gorsetu. Panel podwieszany nie mnie się tak bardzo jak przyszyty i łatwiej go samodzielnie ustawić.


W tym gorsecie jest parzysta liczba par oczek więc według mnie ładniej wyglądać będą krzyżyki zamiast ''kłosowego'' wiązania. Jeśli ktoś chciałby się pobawić w przesznurowanie gorsetu pokażę jak to zrobić :)
    Krzyżyki i podwieszany panel    

Odwiązujemy supełek i wyplatamy wstążkę. Nie przerażajcie się długością wstążki po wyciągnięciu.
Zaznaczamy miejsce, gdzie były 'bunny ears' oraz środek wstążki (ja zaznaczyłam spinaczem).


Zaczynamy od wewnętrznej strony i wiążemy tak by wstążka krzyżowała się na przemiennie raz 'nad', a raz 'pod'. Aby uzyskać taki efekt wystarczy na zmianę zaczynać od zewnętrznej i wewnętrznej strony.


Miejsce, gdzie po wewnętrznej stronie powstanie ''X'' wykorzystujemy do podwieszenia panelu.
Sznurki przeplatamy przez oczka w panelu po przekątnej, a nie równolegle.      Inverted bunny ears     

Aby wiązanie w talii było stabilniejsze i nie tworzyło się tam ''wypiętrzenie'' oraz luka można zastosować bardzo proste rozwiązanie. Nie będzie wtedy na środku ''dziury'' i można będzie ciaśniej się zasznurować, ale trzeba pamiętać, że sznurki górne z ''bunny ears'' są odpowiedzialne za dolną cześć sznurowania, a dolne za górną - nie tak jak jak przy zwyczajnym sznurowaniu (górne sznurki ściągają górę, a dole dół).


Pomijamy jedno zaznaczone oczko i później wracamy do niego tworząc ''bunny ears''.Po zrobieniu ''pętli'' zaczynamy od wewnętrznej strony i tak dalej :)


Wstążki przeplatamy zależnie od miejsca oczek w panelu - tam, gdzie będzie tworzył się ''X''.


Jeden węzełek na końcu wystarczy :) Gotowe!


Porównanie dwóch rodzajów sznurowania


Sposoby sznurowania gorsetów:
You Might Also Like

8 komentarze » • • •

 1. Drugi sposób wygląda o wieeeele schludniej :) Też wolę taki 'odwrotny' sposób sznurowania żeby na środku nie było luki - wygodniej mi się tak zakłada i lepiej wygląda moim zdaniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, zdecydowanie ładniej to wygląda. Zwłaszcza z tą wstążką. Fajnie, że pokazałaś te krzyżyki pośrodku. Wypróbuję kiedyś. :)

  Kattie

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam z niecierpliwością na post o gorsecie z Rebel Madness :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję :-)
  Amika

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co znaczy, że gorset ma underbusk? Przejrzałam Twojego bloga i do gorsetu ''pod cyckami'' napisałaś, że underbusku nie ma. Sądziłam że under i overbusk to tylko i wyłącznie określenia czy jest podcyckowy czy nacyckowy.. - wybacz, jestem laikiem ;c

  annie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko, już tłumaczę ;) Oczywiście rozróżniamy gorsety pod biust zwane underBUST i zakrywające biust overBUST.

   Busk to zapięcie gorsetu - te metalowe wystające bolce. Dodatkowy pasek taniny pod tym zapięciem nazywa się underBUSK.

   Underbusk może być usztywniony fiszbiną dodatkowo wzmacniając zapięcie. Zapobiega przyszczypaniu skóry podczas zapinania oraz sprawia, że nie powstaje na środku mała szpara przez którą można by zobaczyć np. inny kolor ubrania niż gorset.

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
  2. Widać, że jestem ślepa. No tak, teraz widzę, że sie słowa różnią jedną literą :) ale i tak dziękuję za dokładną odpowiedź.

   Pozdrawiam, annie :)

   Usuń

Like me on Facebook

Followers

Subscribe